• تلفن :
  • 48000019 - 021 خط ویژه
سئو سایت - وبلاگ سئوکار


- نویسنده

افزایش رتبه از طریق پینترست چیست؟ نکات طلایی آن

برای به حداکثر رساندن افزایش رتبه مطالب در شبکه های اجتماعی، تمرکز بر نوشتن کلمات کلیدی و ساختار قوی جهت یافتن دنبال کنندگان ضروری به نظر می رسد.

Daniel Maloney مدیر عامل شرکت TAILWIND اظهار داشت: اثبات این مطلب که Pinterest یک شبکه اجتماعی مناسب برای بازاریابان است کار سختی نیست. وی بیان کرد: توئیتر بیشتر راجع به این که چه کاری انجام میدهیم صحبت می کند، فیس بوک می گوید که ما چگونه هستیم اما Pinterest می گوید که میخواهیم در آینده چگونه باشیم. در Pinterest به هنگام تماشای پین‌های به اشتراک گذاشته دیگران متوجه میشویم که آنها می خواهند در آینده چگونه باشند.

بازاریابان هوشمند در حال تلاش برای کشف راه هایی جهت عرضه محصول خود در مقابل کاربران Pinterest هستند که برآورد می شود تعداد آنها بیش از 50 میلیون نفر است که تقریبا 70٪ آنها را زنان تشکیل می دهند.

یکی از استراتژی های فراموش شده Pinterest بهینه سازی جستجو است.در ماه آوریل Pinterest با بازبینی موتور جستجوی خود، به معرفی جستجوی هدایت شده (Guided Search)خود پرداخت.

Ben Silbermann مدیرعامل شرکت Pinterest اظهار داشت: جستجوی هدایت شده به کابران کمک خواهد کرد که در بین 30 میلیارد پین (که در آن زمان ساخته شده بود) به یافتن چیزی که به دنبالش هستند، بپردازند.

حال با توجه به این مسائل بازاریابان برای پیشرفت در این شبکه چگونه باید گام بردارند؟ Majkowska Anna ، مدیر نرم افزار تیم جستجوی Pinterest، اظهار داشت: که این امر بسیار ساده تر از بهینه سازی جستجو در گوگل است.

افزایش رتبه از طریق  Pinterest

وی لیستی از فعالیت هایی که باید انجام شود را به اشتراک گذاشت:

1. بهینه سازی پروفایل خود

مطمئن شوید که نام تجاری شما همنام با نام کاربریتان باشد. توضیحات کاملی به همراه تعداد زیادی از کلمات کلیدی جستجو، درباره نوع فعالیتتان بنویسید.

2. تایید وب سایت خود

حساب کاربری Pinterest، قدرت زیادی در جستجوی Pinterest دارد. از این جهت می بایست لینک وب سایت خود را در حساب Pinterest تکمیل نمایید که این صفحهدستورالعمل چگونگی تکمیل فرم حساب را برایتان توضیح می‌دهد.

3. نصب دکمه پین

کاربران Pinterest را تشویق به پین کردن مطالب از درون وب سایتتان نمایید. هرچه قدر پین های بیشتری بدست آورید قدرتتان را افزایش داده‌اید ، و رتبه پست های خود را می توانید در این شبکه اجتماعی افزایش دهید.

4. نوشتن توضیحات کامل

مطمئن شوید که عبارات کلیدی به کار برده شده به خوبی محصول یا صفحه شما را معرفی می کند. از توضیحات به صورت پیام های صوتی اجتناب کنید، زیرا توضیحات به عنوان شرح تصاویر به کار برده می شود. پیام های صوتی به ندرت توسط کاربران Pinterest اشتراک گذاری میشوند، چرا که برای مردم جذاب نیستند. همچنین از به کار بردن هشت‌تگ‌ها خودداری کنید که در Pinterest کاملا بی فایده است. Majkowska اظهار داشت: این عمل ممکن است موجب تنزل رتبه شما در جستجوی Pinterest شود.همچنین شما باید به صورت ساده نامگذاری کنید که سر راست تر است.

5. راه اندازی پین قوی

پین قوی، همانند توییتر کارت، برای استخراج داده‌های ساخت یافته از سایت شما و نمایش آن در Pinterest عمل میکند.با توجه به قدرت پین شما، آنها میتوانند قیمت و در دسترس بودن محصول، مواد تشکیل دهنده ، دستور العمل یا آدرس، شماره تلفن و نقشه ی محل را نشان دهند. Majkowska می گوید، به این شکل رتبه بالاتری در جستجوی Pinterest بدست می‌آید. همچنین در جریان کاربران Pinterest بیشتر قابل رویت است و به همین دلیل است تعداد کلیک بالاتر است. برای سایت خود پین های قوی ایجاد کنید زیرا باعث می شود سایت شما در موتورهای جستجو مخصوصا گوگل رتبه بهتری پیدا نماید.

6. لینک های خود را بررسی نمایید

اطمینان حاصل کنید که Pinterest ترافیک را به سمت صفحات حذف شده و یا منقصی شده، ارسال نمی کند. خطای404 به رتبه جستجو صدمه زده و خشم کاربران را به دنبال دارد. اگر شما محصولی خارج از بورس دارید، سعی نمایید محصولات مرتبط را به صفحه تان اضافه کنید.

7. جذب دنبال کنندگان بیشتر

دکمه دنبال کردن را در سایت خود اضافه کنید، حساب Pinterest خود را در دیگر حساب های اجتماعی ارتقا دهید. Majkowska گفت: راه کاری که موجب میشود دنبال کنندگان بیشتری داشته باشید، کیفیت بالای مشخصات و بردتان و پین‌های بیشتر است که باعث رتبه بالا در جستجوی Pinterest می شود.

8. یافتن Niches

در حالی که به نظر می رسد Pinterest مختص به پین در مد، مسافرت و پخت و پز است، فرصت برای هدف قرار دادن موارد دیگر نیز وجود دارد. به عنوان مثال BuzzFeed تا به حال موفقیت‌های بزرگی با انتشار مطالب طنز،بدست آورده است. Majkowska می گوید: بعضی از مردم فکر می کنند Pinterest فقط مختص به مد، پخت و پز و مراسم عروسی است، این در حالی است که در واقع می تواند برای کسانی که به دنبال بهینه سازی در بخشهای دیگر هستند نیز سودمند باشد. اگر موضوع شما رقابتی است، نگاه کنید به niches که حجم جستجوی بالا دارند اما حجم محتوای آنها کم است.

9. نکته اضافی

Pinterest هنوز پین محصول تبلیغاتی خود را با تعداد محدودی از شرکتها آزمایش می کند، اما کسانی که دراین آزمون نیستند می توانند در آزمون ارتقاء مشابه در دیگر شبکه های اجتماعی شرکت کنند. Richter گفت: به نظر می رسد خرده فروشان از Pinterest بسیار راضی تر از فیس بوک هستند. وی در ادامه افزود: ما همه روزه شاهد آنیم که بر تعداد افرادی که در Pinterest به دنبال محصولات مورد نظرشان هستند نسبت به فیس بوک، افزوده می شود.

منابع: searchengineland

جهت کسب مشاوره سئو و طراحی سایت با ما تماس بگیرید
نظر کاربر مهمان
(نظر شما پس از تایید منتشر خواهد شد)

آنالیز تخصصی سئوکار

آنالیز تخصصی سئوکار

خبرنامه

استخدام در شرکت سئوکار

استخدام در شرکت سئوکار