ابزار بهینه سازی سایت

ابزار بهینه سازی سایت چیست؟ تاثیر ابزار بهینه سازی سایت در ورودی موتورهای جستجو چه میزان است؟ هرچند سال یک بار ما شاهد تغییراتی در الگوریتم های گوگل و تکنیک های سئو داخلی هستیم و تمامی صاحبان وب سایت ها موظف هستند که تکنیک های جدید سئو را مطابق با الگوریتم های گوگل در سایت خود به کار ببرند. مسلما اگر کسی این تکنیک ها را به کار نبرد، مورد جریمه گوگل قرار خواهد گرفت.

بهبود سئو داخلی برای صاحب سایت لازم و حیاتی می باشد. تاکید الگوریتم های جدید گوگل بیشتر بر بهبود سئو داخلی و تولید محتوا ناب می باشد و اگر کسی این توصیه جدی نگیرد، عواقب بدی در چشم انتظار سایت او خواهد بود.

البته خیلی جای نگرانی نیست و برای هرکاری ابزاری وجود دارد. برای بهینه سازی سئو داخلی، ابزارهایی وجود دارند که به ابزار بهینه سازی سایت معروف هستند. در این مقاله آموزشی سئو ما قصد داریم که 21 ابزار بهینه سازی سایت که در بهینه سازی داخلی سایت خیلی موثر هستند را معرفی کنیم.

21 ابزار بهینه سازی سایت داخلی

این ابزار به چند دسته تقسیم می شوند که در هر بخش، ابزارهای مرتبط با آن را معرفی می کنیم.

بررسی کلمات کلیدی

ایجاد لیست کلمات کلیدی همیشه جز اصلی تکنیک سئو بوده است. زیرا انتخاب کلمات کلیدی می تواند تاثیر عمیقی برای عملکرد سایت و سئو داخلی داشته باشد، برای همین توصیه می شود که از یک ابزار بهینه سازی سایت برای انتخاب و بررسی کلمات کلیدی استفاده نکنید.

1. Wordstream

یک ابزار رایگان سئو برای کلمات کلیدی است که از پایگاه داده جستجوهای خود، بهترین ایده کلمات کلیدی را موثر در سئو داخلی را نشان می دهد.

2. Keyword Eye Basic

یک ابزار بهینه سازی سایت برای پیشنهاد کلمات کلیدی تصویری است .

3. Youtube Keyword Tool

جولیا جویسی اخیرا به جزیی توضیح داده است که این ابزار بهینه سازی سایت برای بررسی کلمات کلیدی در تمامی نوع محتوا مفید و کاربردی می باشد.

4. Ubersuggest

این ابزار سئو، داده های پیشنهادی در گوگل و دیگر موتورهای جستجو را نشان می دهد. یک ابزار عالی برای توسعه سایت در دراز مدت می باشد.

ابزارهای بررسی محتوا

در الگوریتم جدید گوگل، تاکید بیشتر برروی محتوا می باشد. در این الگوریتم محتواهای با کیفیت پایین یا محتوای کپی شده مورد جریمه قرار می گیرند. این ابزارهای سئو برای توسعه و تولید محتوای باکیفیت از نظر گوگل می باشد، استفاده می شوند.

5. Anchor Text Over Optimization Tools

یک ابزار بهینه سازی سایت است که خروجی آن چگالی و تنوع انکرتکست ها می باشد. کلمات و عبارت که بهینه سازی شده است را کاملا مشخص می کند.

6. Convert Word Document to Clean HTML

یک ابزار تبدیل رایگان برای سندها است که در نرم افزارهای مایکروسافت مانند ورد استفاده می شود.

7. Copyscape

یک جستجوکننده سرقت های ادبی رایگان است. این ابزار به شما که با وارد کردن آدرس صفحه خود، علاوه بر شناسایی محتوای کپی شده بتوانید محتوای اصلی و اورجینال را ثبت کنید.

ابزارهای تکنیکی

به طور خلاصه اگر بخواهیم بیان کنیم، ابزارهای تکنیکی که در سئو داخلی استفاده می شوند.

8. Xneu's Link Sleuth

یک نرم افزار خزنده مبتنی بر PC است که لینک های شکسته سایت ها را بررسی می کند. این نرم افزار همچنین اعتبار لینک های متنی، فریم ها، عکس را بررسی می کند.

9. Robot.txt Generator

یک نرم افزار رایگان برای ایجاد فایل ربات سایت می باشد. همانطور که می دانید ربات تاثیر مهمی در بهینه سازی سایت و سئو دارد.

10. Robot.txt checker

یک اعتبار سنج که syntax های فایل ربات را بررسی میکند تا فرمت آن را از نظر صحیح بودن، اعتبار بخشد.

11. URL Valet

از این ابزار بهینه سازی سایت برای مشاهده تعداد کل اشیا، زمان دانلود، جزئیات اشیا، لینک های داخلی سندها و لینک های خارجی را با تصدیق هدر سرور برای هرکدام استفاده می شود.

12. Title and Description Optimization Tool

این ابزار بهینه سازی سایت بالاترین سایت ها را از نظر رتبه در کلمه کلیدی و متا تگ توضیحات نشان می دهد. بهترین ابزار بهینه سازی سایت برای بررسی رقبا می باشد.

13. Image Seo Tool

با این ابزار بهینه سازی سایت می توانید آدرس صفحه خود را وارد کنید و ویژگی های عکس ها مانند alt را بررسی کنید. اگر هم مشکلی وجود داشته باشد، با یک اخطار اعلام می کند.

14. Schema Creator

یک ابزار بهینه سازی سایت برای ایجاد کدهای HTML با schema.org می باشد.

15. Google Snippet Preview

مواردی که در نتایج گوگل نشان داده می شود، از متاتگ ها خوانده می شود. این ابزار بهینه سازی سایت به شما می کند تا نمایش کامل سایت را در نتایج جستجو مشاهده کنید و آن را اصلاح کنید.

16. Structured Data Testing Tool

این ابزار بهینه سازی سایت schema.org و داده ساختار یافته را تصدیق می کند.

17. XML Sitemap Generator

این ابزارسئو برای تولید نقشه سایت XML و فایل لیست های URL می باشد.

18. XML Sitemap Inspector

این ابزارسئو برای اعتبارسنجی نقشه سایت، اصلاح اخطارات وبه همه موتورهای جستجو پینگ می کند.

19. Pingdom Website Speed Tool

برای زمان بارگذاری هر صفحه استفاده که تاثیر زیادی در سئو دارد، استفاده می شود.

20. Fiddler

یک ابزار اشکال زدایی وب است که ترافیک HTTPS بین کامپیوتر و اینترنت را ثبت می کند.

21. Microsoft Free SEO Toolkit

یک ابزاری کامل که مجموعه شامل تمامی ابزارهای سئو می باشد.