تکنیک بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت و رعایت اصول سئو امروزه بیشتر از هر چیزی دیگر مورد توجه صاحبان سایت قرار گرفته است. هر چند سال یک بار شاهد تغییر الگوریتم های گوگل هستیم و متسفانه سایت هایی که مطابق با الگوریتم جدید گوگل نباشد، مورد جریمه قرار می گیرند.

برای همین یکی از دغدغه های اصلی صاحبان سایت، رعایت اصول سئو بهینه سازی سایت می باشد تا علاوه بر اینکه سایت آن ها در صفحه اول گوگل قرار گیرد، مورد جریمه گوگل هم قرار نگیرد.

اما یک سوالی که همیشه در ذهن افراد و کاربران وجود دارد، این است که چه تکنیک هایی در رابطه با سئو و بهینه سازی سایت باید به کار ببرند.

ما در این مقاله آموزش سئو قصد داریم تکنیک های مهمی را شما باید در سئو و بهینه سازی سایت به کار ببرید بیان کنیم. این نکات و اصول درسال 2017 توسط گوگل بیشتر از همه مورد توجه قرار می گیرند.

8 تکنیک مهم سئو و بهینه سازی سایت در سال 2023

بهینه سازی تگ title

تگ های عنوان اولین مکانی است که توسط خزنده های گوگل جستجو می شود. به کار بردن کلمات کلیدی و مشتقات آن خیلی مهم است. حداکثر تعداد اندازه کاراکتری که باید در تگ عنوان به کار ببرید، 55 کاراکتر می باشد.

نکته بعدی نوشتن پست ها می باشد که باید کلمات کلیدی را در آن ها استفاده کنید. البته رعایت چگالی کلمات کلیدی خیلی مهم است. البته توصیه می شود که اول از همه در خصوص صنعت و کسب و کار خود مطلب بنویسید و دوم اینکه پرجستجوترین کلمات کلیدی حوزه کاری خود را پیدا کنید و مطالبی در خصوص آن بنویسید.

هرچه کلمات کلیدی درعنوان و محتوای شما بیشتر استفاده شوند، شانس شما در افزایش رتبه و بهینه سازی بیشتر است.

گوگل آنالیتیک را نصب کنید

گوگل آنالیتک به شما در خصوص میزان ترافیک سایت را اعلام می کند و اگر خطایی از نظر گوگل مشاهده شود، بیان می کند. توصیه می شود که اگر تا الان اقدام به نصب گوگل آنالاتیک نکرده اید، حتما آن را نصب کرده و تنظیمات مربوطه را انجام دهید.

سرعت سایت و طراحی رسپانسیو و موبایل سایت خود را بررسی کنید

یکی از نکات اصلی در بهینه سازی سایت، سرعت سایت و رسپانسیو بودن آن می باشد. همانطور که می دانید به دلیل استفاده گسترده گوشی و تبلت برای انجام امور اینترنتی، خیلی مهم است که سایت شما در این ابزارها به درستی نمایش داده شود. گوگل برای سایت های رسپاسنسیو امتیاز ویژه ای قائل است. همچنین هرچه سرعت سایت بالاتر باشد، زمان بارگذاری آن کمتر خواهد بود و این می تواند بر سئوسایت تاثیر مثبتی داشته باشد.

برای بررسی سرعت هر صفحه سایت، می توانید https://testmysite.thinkwithgoogle.com استفاده کنید.

بک لینک و لینکدهی داخلی

اطلاعات کامل راجع به بک لینک را می توانید در این مقاله آموزشی مشاهده نمایید. فقط مراقب باشید که از بک لینک های غیرمفید و مضر استفاده نکنید چونکه نه تنها مفید نیست بلکه در سئو و بهینه سازی سایت شما تاثیر مخربی خواهد داشت.

نکته بعدی که خیلی مهم است و متاسفانه بیشتر سئوکاران به آن دقت نمی کنند، لینک دهی داخلی بین صفحات است. بین صفحات خود ارتباط برقرار کنید. این ارتباط باید از طریق کلمات کلیدی هر صفحه باشد. گوگل فقط به بک لینک های خارجی اهمیت نمی دهد، بلکه برای این لینک ها هم اهمیت ویژه ای قائل می باشد.

بررسی دریافت لینک

توصیه می شود قبل از طراحی سایت خود، به راه های تبلیغاتی که باعث افزایش سئو سایت و در نهایت بهینه سازی سایت شما می شود، فکر کنید. استراتژی تبلیغات اینترنتی خود را بسته به نوع کسب و کار خود تعیین کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی این تبلیغات اینترنتی باید منجر به دریافت لینک برای شما گردد.

اطلاعات تماس را فراموش نکنید

متاسفانه با این همه اطلاع رسانی و توصیه هایی که شده است، باز هم شاهد این هستیم که اطلاعات تماس به درستی در سایت قرار نگرفته است. خریداران واقعی وقتی می خواهند ارتباط با فروشنده برقرار کنند، نمی توانند اطلاعات تماس پیدا کنند و فقط یک فرم را مشاهده می کنند.

نکته بعدی این است که در الگوریتم های جدید گوگل، قرار دادن آدرس ایمیل نمره منفی را برای سئوسایت به همراه دارد. بهتر است که به آدرس ایمیل، یک عکس نمایش دهنده آن در سایت قرار دهید.

https یا http

حتما جواز و مدرک SSL را برای سایت خود دریافت کنید چونکه در جستجو های ارگانیک خیلی موثر و مهم است. همانطور هم که می دانید، زمانی که این جواز را دریافت می کنید، باید از ریدایرکت 301 استفاده کنید تا همه صفحات خود را به ورژن https تبدیل کنید.

برای سایت خود یک ساختار ایجاد کنید

در طراحی سایت های جدید، استفاده از ساختار خیلی مهم است یعنی از قبل محل قرارگیری هر تگ تعیین شود. سایتی دارای ساختار با تکنولوژی های جدید است، از سئو دارای رتبه بالاتری است و بهینه سازی سایت آن به مراتب راحت تر است.