پست مهمان چه تاثیری در سئو

پست مهمان یکی از نکات تاثیر گذار در جذب ترافیک و موثر در سئو سایت می باشد. معمولا راه های بسیار زیادی برای افزایش سئو سایت وجود دارد اما یکی از روش های موثر در این زمینه ایجاد پست مهمان می باشد. در واقع شما با ایجاد یک پست مهمان و انتشار آن می توانید وب سایت خود را ارتقاء دهید و در زمینه آنلاین حرفی برای گفتن داشته باشید.

امروزه کسانی که در حوزه انلاین فعالیت می کنند می دانند که برای ارتقاء و پیشرفت وب سایت خود باید برخی اقدامات را انجام دهند. به عنوان مثال سئو سایت می تواند تاثیر بسیار زیادی روی پیشرفت یک وب سایت داشته باشد. در نتیجه در دنیای امروز برای این که هر وب سایتی بتواند پیشرفت کند و جایگاه خود را ارتقاء دهد نیازمند یک سئو کار حرفه ای می باشد.

عوامل بسیار زیادی می تواند روی سئو یک سایت تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال تولید یک محتوای بی نقص و ارزشمند و همچنین انجام سایر اقدامات می تواند روی سئو سایت شما تاثیرگذار باشد. شاید از خود بپرسید که سئو چگونه می تواند روی رشد و ارتقاء یک سایت تاثیربگذارد. برای پاسخ به این سوال به تعریف سئو توجه نمایید.

سئو چیست؟

به مجموعه اقداماتی که داخل و بیرون از وب سایت جهت بهینه سازی انجام می شود سئو می گویند. با انجام این کار سایت شما از موتور های جستجو امتیاز بالایی دریافت خواهد کرد و می تواند در نتایج جستجو در جایگاه بالایی قرار بگیرد.

با بالا رفتن میزان کاربرانی که روی سایت شما در موتورهای جستجو کلیک می کنند ترافیک وب سایت تان بالا خواهد رفت که این موضوع حاکی از محبوب بودن و مفید بودن سایت شما و محتوای ان در میان کاربران می باشد. بنابراین موتور های جستجو بر همین اساس به شما امتیاز و رنک بالایی خواهند داد تا روز به روز به اعتبار وب سایت شما اضافه شود.

پست مهمان

همان طور که اشاره شد عوامل بسیار زیادی می توانند روی سئو سایت تاثیر مثبت بگذارند که از این میان می توان به پست مهمان اشاره نمود. در واقع به محتواهایی شامل مقاله، عکس و یا هر نوع دیگر از محتوا که در یک سایت به نمایش گذاشته می شود پست می گویند. پست مهمان به گونه ای است که شما محتوایی را برای یک وب سایت دیگر تولید کرده و در همان وب سایت به اشتراک می گذارید.

در واقع برخی از وب سایت ها به مخاطبان خود این اجازه را می دهند تا محتوایی تولید کنند و آن را در وب سایت شان به اشتراک بگذارند. در این صورت به آنها اجازه داده می شود تا لینک وب سایت خود را نیز به همراه محتوایی که تولید کرده اند در سایت مذکور قرار دهند.

این کار یک سود دو طرفه است. در واقع وب سایت هایی که چندان شناخته شده نیستند و ترافیک بالایی ندارند می توانند برای سایت های معتبر و معروف محتواهایی را تولید کنند و اجازه دارند که در آن محتوا لینک سایت خود را نیز قرار دهند.

به این ترتیب هم سایت معروفی که در آن پست مهمان قرار گرفته شده می تواند محتوایی جدید به دست اورد و هم کاربری که آن پست مهمان را تولید کرده است می تواند از طریق لینک قرار داده شده در پست، کاربران زیادی را به وب سایت خود جذب نماید و در واقع بک لینک رایگان به دست اورد.

پست مهمان چه تاثیری روی سئو سایت خواهد گذاشت؟

همان طور که اشاره شد کاربران به وسیله پست مهمان می توانند لینک سایت خود را در سایت های پر بازدید قرار دهند و بک لینک های رایگان دریافت نمایند. در این صورت هنگامی که در سایت های پر بازدید محتوای مورد نظر قرار داده می شود کاربران با مطالعه و خواندن آن محتوا می توانند روی لینک مورد نظر کلیک کرده و وارد سایت نویسنده پست مهمان شوند.

به این ترتیب و با رفتن کار بران به سایت مورد نظر ترافیک آن سایت افزایش خواهد یافت و همچنین کاربران بیشتری با سایت مذکور آشنا خواهند شد. در این صورت و با افزایش ترافیک وب سایت مورد نظر سئو سایت افزایش خواهد یافت و سایت مذکور در رنک و جایگاه بالاتری نسبت به گذشته قرار خواهد گرفت.

همچنین از نظر موتور جستجو گوگل بک لینک های معتبر به شدت با اهمیت و ارزشمند هستند. در نتیجه باعث افزایش اعتبار وب سایت دارای بک لینک و افزایش رنک آن خواهند شد.

البته پست مهمان می تواند برای سایت ها مضر باشد و روی سئو آن ها تاثیر منفی نیز بگذارد. در واقع در صورتی که پست مهمان کم اهمیت و کم ارزش باشد و در آن مطالب و نکات مفیدی ذکر نشده باشد می تواند هم برای سایت دریافت کننده پست مهمان دردسر ساز شود و هم برای سایت اهدا کننده پست مهمان.

یکی دیگر از نکاتی که هنگام تولید پست مهمان و انتشار آن در وب سایتی باید به آن توجه نمود اعتبار وب سایت دریافت کننده پست مهمان می باشد. در واقع شما باید توجه کنید که برای یک سایت معتبر و ارزشمند پست مهمان تولید کنید. چرا که موتور های جستجو به ویژه گوگل به بک لینک های سایت های معتبر اهمیت می دهد و به آنها امتیاز می دهند.

در نوشتن پست مهمان چه ویژگی هایی را باید رعایت کنیم؟

برای این که بتوانید یک پست مهمان مناسب و ارزشمند تولید نمایید به نحوی که بتواند موجب جذب ترافیک و مخاطبان به سایت شما شود لازم است تا در حین نوشتن آن پست به نکاتی توجه نمایید.

موضوع محتوا

محتوایی که قرار است از آن برای نوشتن یک پست مهمان استفاده نمایید باید موضوعی جذاب و جدید داشته باشد. در عین حال این موضوع باید مرتبط با وب سایتی باشد که قرار است پست مهمان را از شما دریافت نمایید. در واقع اگر سایت میزبان پست در رابطه با سئو سایت محتوا تولید می کند شما نیز باید در همان راستا و با همان موضوع پست مهمان را تولید کرده و به اشتراک بگذارید و نمی توانید در چنین سایتی محتوایی با موضوع جاذبه های گردشگری قرار دهید.

پس توجه کنید که حتما موضوع محتوا را متناسب با نوع فعالیت سایت دریافت کننده پست طراحی نمایید. اما در عین حال می توانید از موضوعات جدیدی در همان حوزه که به آن کمتر پرداخته شده نیز برای جذابیت پست مهمان خود کمک بگیرید.

محتوای با ارزش

از نکات بسیار مهمی که در موفقیت و عدم موفقیت پست مهمان تاثیر خواهد گذاشت می توان به ارزش محتوای پست اشاره نمود. در واقع هر پست مهمانی مفید نخواهد بود و نمی تواند باعث جذب ترافیک وب سایت و همچنین افزایش سئو آن شود.

شما در محتوای خود باید مطالب مفید و ارزشمندی را بگنجانید و در مورد موضوع مورد نظر اطلاعات صحیح و مفیدی را در اختیار کاربران قرار دهید. چرا که محتوا در سئو و پیشرفت یک وب سایت تاثیر بسیار زیادی دارد و همواره روی آن تاکید فراوانی می شود. همچنین گوگل به عنوان یک موتور جستجو به شدت روی محتوای وب سایت ها تمرکز می کند و یکی از معیار های اصلی ان در دادن امتیاز به وب سایت ها همین محتوای خواهد بود.

تعداد بک لینک ها

یکی از نکات مهمی که در هنگام دریافت بک لینک باید به آن توجه نمایید تعداد بک لینک ها می باشد. در واقع شاید در برخی از وب سایت ها تعداد مشخصی برای بک لینک ها در نظر گرفته نشود اما بهتر است شما برای هر محتوا حداکثر از سه بک لینک استفاده نمایید.

رعایت سئو در پست مهمان

از دیگر نکات و ویژگی های مهمی که در هنگام نوشتن یک پست مهمان باید به آن توجه نماییم رعایت اصول سئو در محتوا می باشد. در صورتی که شما در نوشتن محتوای تان اصول سئو را رعایت نمایید بی شک محتوای شما دارای ارزش خواهد شد و می تواند مخاطبان بسیاری را به خود جذب نماید.

در صورتی که مخاطبان زیادی به محتوای شما جذب شده و از ان استقبال نمایند احتمال این که از طریق لینک قرار داده شده در پست مهمان به وب سایت شما مراجعه نمایند بیشتر از همیشه خواهد شد. در این صورت شما به هدف اصلی خود از ایجاد یک پست مهمان خواهید رسید.

سخن پایانی

همان طور که در این مقاله برای شما عنوان کردیم پست مهمان می تواند تاثیر بسیار زیادی روی سئو سایت داشته باشد و در واقع پست مهمان می تواند هم برای سایت دریافت کننده آن و هم سایت منتشر کننده اش مفید واقع شود. البته در تولید و ایجاد پست مهمان باید مهارت کافی و لازم را داشته باشید و در نوشتن ان اصول اساسی را رعایت نمایید.

در غیر این صورت شما پست مهمان بی ارزش و بی فایده ای را خواهید نوشت که در برخی موارد نیز می تواند منجر به اسیب رسیدن به وب سایت شما شود.