سوالات رایج گوگل ادوردز

گوگل ادز که آن را با نام گوگل ادوردز نیز می شناسند، روش تبلیغاتی گوگل می باشد که سایت های متقاضی را از طریق دیگر سایت ها و ابزار های مختلف گوگل تبلیغ می کند. معمول ترین نوع تبلیغ گوگل ادوردز برای سایت ها، تبلیغ در موتور جستجوگر گوگل و حضور در صدر نتایج جستجوی آن است. این تبلیغات بسیار هدفمند است به شکلی که کاربر کلمات کلیدی مورد نظرش را در گوگل ادوردز وارد می کند تا سایتشان در صفحه اول نتایج جستجو برای کسانی که این عبارت را سرچ می کنند نمایش داده شود. گوگل با توجه به ضوابط و شرایطی که دارد از میان تبلیغاتی که دریافت می کند برخی را در صفحه نتایج جستجوی یک کلمه کلیدی نمایش می دهد.

گوگل ادوردز تا چه حد کار ساز است؟

اگر تبلیغات گوگل ادز را درست راه اندازی، تنظیم و مدیریت کنید می تواند برایتان مفید و کارساز ظاهر شود. تنظیم هزینه درست برای کلمات، انتخاب کلمه کلیدی درست، استراتژی صحیح برای شکار کاربران هدف، نوشتن تبلیغ جذاب و کلیک خور، انتقال کاربران به صفحات سایت با سرعت و استراتژی مناسب و… مواردی هستند که می توانند منجر به یک سیاست درست و هدفمند برای گوگل ادوردز خواهند شد. برخی از افراد هستند که نسبت به این نوع تبلیغ اطلاع کاملی ندارند و با عدم اطلاعات کافی به سراغ گوگل ادز می روند و بعد از این که نتیجه مطلوبی نمی گیرند اینطور فکر می کنند که این تبلیغ ها به صرفه نیستند. اگر این افراد پیش از ثبت تبلیغ با یک مشاوره سئو مشورت کنند، نظرشان قطعا درباره گوگل ادز تغییر خواهد کرد.

هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز چقدر است؟

ساخت اکانت گوگل ادز هزینه ای ندارد و برای نمایش تبلیغات در گوگل هزینه ای نمی پردازید. شما در واقع در مقابل هر کلیک بر روی تبلیغتان به گوگل هزینه ای پرداخت خواهید کرد. این هزینه به ازای هر کلیک در کسب و کار های مختلف، متفاوت است. مثل یک مزایده که هر کس رقم بالا تری را پیشنهاد دهد برنده می شود در گوگل ادز هم هر کس رقم بالاتری بدهد در نتایج جستجو – در قسمت تبلیغ ها – در رتبه بالاتری نمایش داده خواهد شد.

چگونه می توان از گوگل ادز استفاده کرد؟

برای این کار شما باید یک حساب ادوردز ایجاد کنید و با استفاده از خدمات آن به تبلیغ بپردازید. اگر وقت کافی برای مدیریت کردن تبلیغتان ندارید می توانید این کار را به یک متخصص سئو واگذار کنید و خودتان بر عملکرد تبلیغات نظارت کنید.

استفاده از گوگل ادوردز به این سادگی نیست

شاید گفتن این نکته خوشایند نباشد اما اگر می خواهید به ترافیک و جایگاه خوبی دست پیدا کنید باید مزایده های زیادی بر روی عبارات داشته باشد واین مستلزم بودجه مناسبی است. ساختن اکانت گوگل ادز در عرض چند دقیقه انجام می شود اما اگر مدیریت درستی نداشته باشید قادر نخواهید بود از بودجه تان به خوبی استفاده کنید و نتایج خوبی به دست نخواهید آورد. در صورت عدم مدیریت صحیح وقتی کاربر با یک جستجو به سایت شما می آید، با ناهمخوانی کلمه جستجو و موضوع سایت روبه رو شود و این به اعتبار شما آسیب وارد خواهد کرد. به همین اندازه مدیریت خوب گوگل ادوردز می تواند برای سایت شما مفید و موثر باشد.

میانگین هزینه برای هر کلیک چیست؟

یکی از معیار های مهم گوگل ادوردز میانگین هزینه به ازای هر کلیک است. برابر بودن هزینه پیشنهادی شما برای همه کلیک ها تاثیری بر این موضوع ندارد و هزینه تبلیغات شما برای هر بار کلیک – با توجه به جایگاه نمایش – متفاوت خواهد بود. میانگین هزینه در ازای هر کلیک با نام Avg CPC در اکانت شما نمایش داده خواهد شد.

مزایده های گوگل چند بار برگزار می شود؟

وقتی فردی در گوگل چیزی جستجو می کند موتور جستجوی گوگل درخواست او را پردازش می کند و مزایده ای را انجام می دهد تا موقعیت تبلیغات و مبلغ پرداختی را برای هر تبلیغ مشخص نماید. با توجه به این که جستجو های زیادی در گوگل انجام می شود به جرعت می توان گفت میلیارد ها مزایده در ماه توسط گوگل برقرار می شود. در نتیجه همین مزایده هاست که کاربران قادر خواهند بود تبلیغاتی مرتبط با آن چه می خواهند را بیابند. از طرفی تبلیغ کننده ها نیز می توانند با صرف کمترین هزینه مشتریان احتمالی خودشان را بیابند.