تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی چیست؟ چرا باید توجه ویژه ای به تبلیغات اینترنتی کرد؟ امروزه با توجه به پیشرفت اینترنت، این امکان برای افرادی که در زمینه تبلیغات اینترنتی فعالیت می کنند به وجود آمده است که بتوانند یک ارتباط واقعی با مشتریان و کاربران خود و با هزینه کمتر و راحت تر از قبل برقرار کنند. در واقع تبلیغات اینترنتی راهی است که در آن می توان مشتریان بالقوه خود را به راحتی بدست آورد.

بیشتر مشتریان امروزه کالاها ونیازهای خود را از طریق شبکه های اجتماعی و ابزار موبایل پیدا می کنند. برای همین شکی نیست که تبلیغات اینترنتی، یک راه مهمی است برای برندهای کوچک و بزرگ است که بتوانند محصولات خود را معرفی و به فروش برسانند.

در سال 2015 بیان گردید که استراتژی های تبلیغات اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ، مانندبازاریابی موبایل و شبکه های اجتماعی می تواند باعث جلب 80 درصد تمرکز افراد و مشتریان در هنگام خرید گردد.

در این مقاله آموزش سئوسایت، می خواهیم 6 دلیل را بیان کنیم که شما باید بیشتر بودجه خود را برروی تبلیغات اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ قرار دهید.

چرا بیشتر بودجه خود را باید در تبلیغات اینترنتی قرار دهیم؟

1. بیشتر اجتماعی شویم

درک تبلیغات اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ به معنای استفاده از تاثیرات شبکه های اجتماعی می باشد. در واقع یک رابطه قوی بین شبکه های اجتماعی و کسب و کارهای آنلاین وجود دارد. براساس گزارشی که توسط مدرسه کسب وکار هاروارد منتشر شده است، بیان گردیده که تاثیرات شبکه های اجتماعی برروی مشتری می تواند باعث افزایش 5درصدی فروش گردد.

برای همین هیچ شکی وجود ندارد که امروزه بیشتر کسب وکارها برای اینکه بتوانند ارتباط اجتماعی وفروش خود را بیشتر کنند، روی به تبلیغات اینترنتی در شبکه های اجتماعی آورده اند.

2. ایجاد ارتباط

تبلیغات اینترنتی می تواند علاوه برایجاد رابطه با مشتری، باعث وفاداری در شرکت و مشتری گردد. مشتریانی که از طریق تبلیغات اینترنی با شرکتی و فروشگاه آشنا می شوند و بعد از آن محصولاتی را خریداری می کنند، سعی می کنند که از طریق ارسال پیام های الکترونیکی، از فروشگاه تشکر کنند. این شاید خیلی بی ارزش در نگاه اول تلقی کند ولی باید گفت می تواند گام اول در ایجاد رابطه بین فروشگاه و مشتری گردد.

3. افزایش دستیابی

در تبلیغات اینترنتی دیگر محدودیتی برای معرفی مکان فروشگاه خود ندارید. صاحب و مالکان وب سایت می توانند، کالاهای خود را در کشورهای دیگر به راحتی تبلیغ کرده و به فروش برسانند. البته اگر بخواهید سایت شما در تمامی دنیا قابل رویت باشد، باید از نسخه انگلیسی استفاده کنید و همچنین روی سئو آن به خوبی فعالیت کنید. همچنین توصیه میشود که اول از همه بازارهای محلی را دریابید و سپس روی فروش خارجی تمرکز کنید.

4. راحت تر کردن خرید و فروش

ایجاد یک کسب وکار اینترنتی یعنی فروشگاه 24/7. فروشگاهی که در کل هفته 24 ساعته باز است و آماده ارائه خدمات می باشد. در واقع دیگر فروشگاه ها نگران از دست رفتن مشتری در زمان تعطیلی نمی باشند.

یک مزیت دیگری که دارد این است که مشتریان نگران ساعت شلوغی نیستند و از اینکه هر موقع می توانند خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهند، احساس راحتی می کنند.

5. شخصی سازی

فروشگاه های اینترنتی این امکان را برای کسب وکارها ایجاد کرده است که بتوانند برای مشتریان خود یک پروفایل شخصی ایجاد نمایند تا بتوانند تاریخچه خرید و عملکرد آن ها را بررسی کنند. همچنین آن ها می توانند متوجه شوند که کدام روش تبلیغات اینترنتی توانسته است باعث جلب توجه مشتری برای آنان گردد. این اطلاعات زمانی که هر فروشگاهی میخواهد یک مسابقه یا کمپینی کاملا مفید است.

6. کاهش هزینه

تبلیغات اینترنتی نسبت به تبلیغات فیزیکی از نظر هزینه کاملا به صرفه می باشد. دلایل زیادی برای این مساله وجود دارد که می توان گفت نیازنداشتن به یک انبار برای نشان دادن محصولات، هزینه تبلیغات فیزیکی مانند بروشور، بنر و غیره به مراتب زیادتر از هزینه تبلیغ در اینترنت می باشد. همچنین امروزه گوگل تاکید بیشتری بر تولید محتوا کرده است، از این رو میتوان بیشتر فعالیت تبلیغاتی خود را بر تولید محتوا قرار داد.

همانطور که بیان شد، سرمایه گذاری در تبلیغات اینترنتی هدر دادن بودجه نمی باشد بلکه خود یک نوع سرمایه گذاری است که میتواند باعث گسترده تر شدن حوزه کاری و جلب مشتریان بیشتری گردد.