Matt Cutts مدیر تیم Webspam شرکت گوگل، در روزهای اخیر خبری را در گوگل نیوز را منتشر کرده است و به سوال " آیا علائم شبکه های اجتماعی فیس بوک و گوگل الگوریتم رتبه بندی را تحت تاثیر قرار می دهند؟ " پاسخ داد. کوتاه ترین جواب او کلمه نه بود.

Matt گفت که گوگل هیچ کار خاصی را برای صفحات فیس بوک و توییتر انجام نداده است و در واقع در حال حاضر آنها همانند دیگر صفحات وب هستند.

او در ادامه به این سوال پاسخ داد که آیا گوگل شاخص گذاری خاصی را مثل تعداد Like ها و یا تعداد توییت ها در یک صفحه، انجام می دهد؟ Matt در پاسخ گفت که این مسئله صحت ندارد. وی در ادامه افزود که این صفحات از یک جایی به بعد توسط گوگل بلوکه می شوند. Matt توضیح داد که آنها زمان مهندسی زیادی را صرف می کنند ولی در نهایت بلوکه می شوند و تلاشها بی فایده خواهد بود.

یکی از دلایلی که گوگل از آن نگران است بروز رسانی اطلاعات افراد در این شبکه های اجتماعی است زیرا داشتن اطلاعات قدیمی از افراد می تواند به ضرر خیلی ها باشد.

با این حال Matt Cutts اضافه کرد که crawler های گوگل در دراز مدت اطلاعات خیلی زیادی را از صفحات وب جمع آوری می کنند. به عنوان مثال ممکن است شما در یک صفحه وب شخصی مطلبی را نوشته باشید و به تنهایی رتبه خوبی را نیز کسب نمایید، حال اگر این مطلب را در فیس بوک با توییتر منتشر نمایید وزن رتبه شما قطعا تحت تاثیر مثبتی قرار خواهد گرفت.