سئو خارجی چیست و چرا امروزه سئو خارجی بیشتر از همه مورد توجه قرار گرفته است؟

متاسفانه امروزه افرادی که اقدام به تولید محتوا برای سایت خود می کنند، هیچگونه اطلاعاتی در خصوص سئو ندارند و در محتوای آن ها هیچ گونه تکنیک سئو به کار نرفته است.

سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی چیست؟ این روش بهینه سازی تمرکز به فعالیت های خارج از وب سایت دارد و بیشترین تکنیک آن بک لینک ها هستند. سئو خارجی می بایست همیشه بعد از سئو داخلی انجام شود.

همانطور که می دانید، سئو به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد. به کاربر بردن اصول سئو در داخل صفحات خیلی مهم است و اگر به صورت کاملا اصولی به کار رود، باعث افزایش رتبه صفحه در گوگل می گردد و در نتیجه میزان و نرخ ورودی را بیشتر می کند.

سئو امروزه به دو قسمت سئو داخلی و سئو خارجی تقسیم بندی می شود.

سئو داخلی اشاره به تمامی مواردی دارد که شما داخل صفحه سایت خود انجام می دهید و به عبارت دیگر به بررسی کدهای نوشته شده می پردازد مانند متاتگ عنوان، متاتگ توضیحات، تگ عکس، متن و غیره

سئو خارجی شامل تکنیک هایی است که بیرون از سایت به منظور بهینه سازی آن انجام می شود شامل فعالیت در شبکه های اجتماعی، فعالیت در فروم ها و غیره است.

در این مقاله ما می خواهیم 15 تکنیک سئو خارجی را که بهینه سازی سایت شما کمک می کند، معرفی کنیم.

سئو خارجی

15 تکنیک بزرگ سئو خارجی

1. سایت های شبکه های اجتماعی

امروزه دیگر شبکه های اجتماعی جز لاینفک زندگی هرکسی شده است و اکثر مردم عضو حداقل یکی از شبکه های اجتماعی می باشند. چهار شبکه اجتماعی که بیشتر تاثیر را در سئو خارجی دارند فیس بوک، توییتر، لینکدین و گوگل پلاس است. هر ورودی که از این شبکه های اجتماعی شما داشته باشید، امتیاز بالایی در گوگل دارد.

اگر به دنبال افزایش رتبه سایت خود در گوگل هستید، بهتر است که حتما در این 4 شبکه عضو شوید و فعالیت کنید. شبکه های اجتماعی بهترین و ارزانترین منبع تبلیغات آنلاین می باشند.

2. تولید محتوا

تولید محتوا براساس اصول سئو یکی از بهترین راه ها برای افزایش رتبه سایت است. با تولید محتوا ناب و جدید شما علاوه براینکه شما می توانید بهانه ای برای برگرداندن کاربران خود به سایت ایجاد کنید، موتورهای جستجوگر هم چون که سایت شما به روز رسانی می گردد، مدام و به طور پیوسته سایت را بررسی می کنند( میخزند). این نکته را در نظر داشته باشید که هرچه محتوا جدید و ناب باشد، شما از رتبه و اعتبار بالاتری نزد گوگل برخوردار خواهید بود.

مهمترین نکته فقط این است که محتوای شما باید براساس اصول سئو نوشته شود و اگر به این زمینه خیلی وارد نیستید، می توانید یک بلاگ نویس را استخدام کنید.

3. بازاریابی محتوا

یکی از تکنیک های سئو خارجی، بازاریابی محتوا می باشد. بهترین راهی که می توان بازاریابی محتوا را در آن انجام داد، نوشتن نظر خود به همراه لینک اصلی سایت در بلاگ های دیگر سایت ها می باشد. این لینک توسط موتورهای جستجو مورد پیمایش قرار می گیرد و می تواند باعث افزایش رتبه سایت شما گردد.

4. بازاریابی فروم و انجمن ها

فروم آنلاینی که مرتبط با کسب و کار شما هستند را پیدا کنید و در آن ها فعالیت کنید. به سوالات پاسخ دهید و در پیام هایی که قرارداده شده است نظر بدهید. این به شما کمک می کند که یک فرد متخصص شناخته شوید و باعث افزایش شهرت شما می گردد. در بعضی از فروم ها هم شما مجاز به قرار دادن لینک هستید که لینک ها توسط موتورهای جستجو پیمایش می گردد.

5. ثبت نام در موتورهای جستجو

موتورهای جستجو همیشه سایت شما را مورد پیمایش قرار می دهند اما پیدا کردن سایت شما توسط آن ممکن است مدت زمانی به طول انجامد ( که به اصطلاح آن را ایندکس شدن می نامند.) اگر می خواهید که سایت شما سریعا توسط موتورهای جستجو ایندکس گردد، بهتر است که خودتان دستی این کار را انجام دهیم. ثبت نام در موتورهای جستجو مانند گوگل،یاهو یکی از تکنیک های سئو خارجی محسوب می شود نه سئوداخلی.

6. ثبت نام در دایرکتوری ها

بعضی از متخصصان عقیده دارند که ثبت نام در دایرکتوری ها دیگر ارزشی ندارد اما در واقع در بهینه سازی سایت و افزایش رتبه الکسا تاثیر دارد. البته گرفتن بازخورد صحیح بستگی به انتخاب درست دایرکتوری دارد. اگر می خواهید که بهترین نتیجه را بگیرید، بهتر است که در دایرکتوری های مرتبط با کسب وکار خود فعالیت کنید.

7. بوکمارک کردن

یکی از بهترین تکنیک های سئو خارجی برای افزایش رتبه سایت می باشد. برای اینکار کافی است که آخرین پست و صفحات ایجاد شده خود را در سایت های بوکمارک مانند ردیت و غیره قرار دهید. موتورهای جستجو به این نوع سایت ها علاقه بسیاری دارند و به هر لینک و مطلبی که داخل این سایت ها قرار داده می شود، امتیاز ویژه ای می دهند.

8. لینک طعمه

لینک طعمه راه دیگری با بهبود رتبه سایت در سئو خارجی می باشد. فرض کنید که زمانی مجبور هستید که مطالبی را از سایت های دیگر در محتوای خود قرار دهید. گوگل وقتی مطالب کپی شده را مشاهده کند سریعا آن را جریمه می کند. شما برای اینکه رعایت حق کپی را بکنید، بهتر است در قالب یک لینک منبع اصلی را معرفی کنید. وقتی شما منبع اصلی را معرفی کنید، این کار باعث افزایش محبوبیت سایت شما بین دیگران می گردد.

9. به اشتراک گذاری عکس

اگر در سایت خود برای محصولات یا هر قسمتی دیگر از عکس استفاده می کنید، می توانید این عکس ها را در وب سایت های به اشتراک گذاری عکس مانند فلیکر، پیکاسا و غیره به اشتراک بگذارید. با این روش بقیه افراد می توانند عکس های شما را مشاهده کنند و زیر آن ها کامنت بگذارند و اگر عکسی نظر آن ها را به خود جلب کرد، با لینکی که شما قرار دادید، وارد سایت شما شوند.

10. بازاریابی ویدئو

همانطور که می دانید در بازاریابی اینترنتی، تاثیر ویدئو و عکس، خیلی بیشتر از متن می باشد. سایت هایی وجود دارند که شما می توانید ویدئو های مربوط کسب و کار خود را در آن قرار دهید مانند آپارات و یوتیوب. همچنین شما می توانید لینک صفحه مربوط به ویدئو خود را در آن قرار دهید (البته ممکن است لینک فعال نباشد و کاربر فقط متن آن را مشاهده کند.)

11. بررسی و نقد کسب و کار

در خصوص بقیه کسب وکارها نقد و بررسی بنویسید یا از کاربران خود بخواهید که در خصوص کسب وکار شما نقد وبررسی بنویسند و آن را وب سایت یا شبکه های اجتماعی خود قرار دهند. بهترین منبع برای سئو خارجی است چونکه می تواند لینک های زیادی را به سایت شما هدایت کند.

12. لیست محلی

بسته به نوع کسب وکار شما، شما ممکن است لیست هایی از دایرکتوری های محلی پیدا کنید که برای کسب وکار شما مفید باشد. سایت هایی وجود دارند که می توانند به رشد کسب وکار شما به صورت محلی کمک بسیاری کنند. برای مثال سایت های رایگان اگهی که می توانند بسیار زیادی به شما در کسب وکار کنند چونکه در این سایت می توانید براساس موقعیت شهری خود، کسب وکار خود را جستجو کرده و پیدا کنید.

همچنین گوگل امکاناتی را در نقشه خود قرار داده است که نزدیک ترین کسب و کار ها را براساس موقعیت جستجو کننده نشان می دهد. پس بهتر است که کسب وکار خود را در نقشه گوگل ثبت کنید.

13. ثبت مقاله های نوشته شده

یکی از تکنیک های طلایی برای سئو خارجی، درج مقاله های جدید و نوشته شده توسط خودتان در وب سایت هایی مانند Ezine، Go Article، Now public و غیره است. این تکنیک باعث می تواند باعث افزایش ترافیک سایت شما گردد.

14. شبکه های فروش آنلاین

اگر شما دارای یک فروشگاه اینترنتی می باشد، برای افزایش سئو و فروش محصولات خود می توانید از شبکه های و سایت های فروش محصولات آنلاین کمک بگیرید. برای مثال یکی از سایت هایی که می توانید محصولات خود را در آن معرفی کنید، سایت دیجی آنلاین یا میهن مارکت می باشد. در این سایت ها شما امکان قرار دادن لینک های مستقیم سایت خود را دارید که این می تواند یک نوع بک لینک برای سایت شما باشد.

15. پاسخ به سوالات

یکی از تکنیک های سئو خارجی، پاسخ به سوالات پرسیده شده در وب سایت هایی مانند Yahoo Answer است. البته این تکنیک مانند شرکت در فروم ها می باشد که شما می توانید در آنجا سوال بپرسید یا پاسخ سوالی را بدهید. هر چه سوالات شما یا پاسخ تان تخصصی تر باشد، محبوبیت شما بیشتر می شود چونکه شما را به عنوان یک متخصص در این زمینه می شناسند.

اینفلوئنسر مارکتینگ، روشی پر طرفدار در سئو خارجی

اینفلوئنسر مارکتینگ (Influencer Marketing)، روندی است که همچنان در حال رشد است و این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. آیا می خواهید از طریق یک منبع انسانی معتبر با هزاران نفر ارتباط برقرار کنید؟ اینفلوئنسر مارکتینگ یک انتخاب عالی برای شماست. برخی از بهترین روش های سئو خارجی را می توان توسط اینفلوئنسر مارکتینگ انجام داد. ستارگان رسانه های اجتماعی، فالوورهای وفاداری دارند که به یک جایگاه خاص علاقه دارند. شما همکاری این افراد می توانید وب سایت خود را از لحاظ سئو خارجی بسیار غنی سازید. البته این روزها، دیگر این کار فقط به سلبریتی ها و ستارگان رسانه های اجتماعی اختصاص ندارد و هرکسی که بتواند تأثیری روی کاربران بگذارد و دنبال کنندگان قابل توجهی داشته باشد (دنبال کنندگان واقعی و نه فیک)، می تواند یک اینفلوئنسر باشد. اینفلوئنسرها می توانند بیشتر از تمامی تلاش های شما برای سئو خارجی، روی وب سایت شما اثر مثبت بگذارند اما چند نکته وجود دارد که باید از آن ها آگاه باشید:

شما باید از اینفلوئنسری استفاده کنید که در حیطه ی کسب و کار شما فعالیت دارد و یا زمینه ی فعالیتش، ارتباطی با وب سایت شما دارد. استفاده از اینفلوئنسرهای غیر مرتبط، به سختی می تواند نتیجه ی مثبتی بدهد مگر آن که اینفلوئنسر شما، بسیار در کارش حرفه ای باشد.

قبل از شروع همکاری با اینفلوئنسر، از درستی و صحت کار آن اطمینان حاصل کنید. امروزه افراد بسیاری هستند که با توجه به پرطرفدار شدن اینفلوئنسر مارکتینگ، فقط سعی در گرفتن پول از کاربران دارند و در حقیقت هیچ کاری برای آن ها انجام نمی دهند. آن ها روش های بسیاری برای خود ساخته اند که بتوانند به شکلی نادرست، از شما کسب درامد کنند بدون آن که مارکتینگ صحیحی انجام دهند بنابراین اگر در این زمینه اطلاعات لازم را ندارید، از افراد آگاه کمک بگیرید تا به شما در انتخاب اینفلوئنسر مناسب کمک کنند.

گاهی اوقات، کمی انتقاد صادقانه در میان تمجیدها می تواند باعث شود که برندها معتبرتر به نظر برسند. بنابراین از اینفلوئنسر خود نخواهید که صرفاً از شما تعریف و تمجید کند. البته این کار باید با دقت انجام شود وگرنه نتیجه ی معکوس می دهد.

شما می توانید خودتان، اینفلوئنسر وب سایت خودتان شوید! فعالیت برند شما در شبکه های اجتماعی با اینفلونسر مارکتینگ تفاوت بسیاری دارد. بنابراین هدف ما این نیست که صرفاً در فضای مجازی فعالیت کنید! بلکه برای موفقیت، شما باید تبدیل به یک اینفلوئنسر واقعی شوید اما در حیطه ی کاری خودتان. البته این کار کمی دشوار و زمان بر است اما هزینه ی آن، شاید کمی کمتر از اینفلوئنسرهای دیگر باشد.

برگرفته از مقالات زیر
what is off page seo
offpage seo strategies
off page seo techniques

سوالات متداول

چرا سئو خارجی اهمیت ویژه ای دارد؟

سئوی خارجی اعتبار یک صفحه را به صفحه دیگر منتقل می نماید. بدون آن، سایت شما به طور مداوم پایین تر از وب سایت های دیگر قرار می گیرد. همچنین می بایست توجه داشته باشید که الگوریتم های گوگل برای رتبه‌بندی یک سایت نیز در سئو خارجی اعمال می‌شود که شاید حیاتی‌ترین آنها این الگوریتم ها هستند.

بک لینک در سئو خارجی چیست؟

بک لینک ها در وب‌سایت ‌هایی غیر از سایت شما که به صفحه‌ای در وب‌سایت شما برمی‌گردند، اشاره می کنند. به بک لینک ها لینک های ورودی نیز می گویند زیرا نشان دهنده ترافیک وب سایت دیگری است که به سایت شما وارد می شود. کیفیت و کمیت بک لینک های شما می تواند به شما کمک کند در موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ رتبه بالاتری کسب نمایید.

تعریف سئو خارجی چیست؟

سئوی خارجی که به سئوی خارج از سایت نیز نامیده می شود به فعالیت هایی اشاره دارد که خارج از وب سایت شما برای تأثیرگذاری بر رتبه بندی شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) انجام می شود. همراه با سئوی داخلی ، اینها شامل چندین عامل سئوی اولیه است که به رتبه بندی سایت کمک می کند.

یک مثال از بک لینک چیست؟

بک لینک ها پیوندهایی از یک صفحه در یک وب سایت به وب سایت دیگر هستند. اگر شخصی به سایت شما لینک دهد، پس شما یک بک لینک از او دارید. اگر به وب سایت دیگری لینک دهید، آنها یک بک لینک از شما دارند.

آیا بک لینک ها می توانند به سایت شما آسیب بزنند؟

بک لینک هایی که دارای اعتبار پایین یا سایت‌های «هرزنامه» هستند، ممکن است به رتبه شما کمک نکنند. بک لینک های بد نه تنها ممکن است به رتبه شما آسیب برساند، بلکه می تواند منجر به جریمه موتورهای جستجو نیز شود

تفاوت سئو داخلی و سئو خارجی در چه مواردی است؟

سئو داخلی به عوامل و تکنیک های سئو که بر بهینه سازی داخل وب سایت که تحت کنترل شما هستند تمرکز دارد. سئو خارجی به عوامل و استراتژی های سئو که بر ارتقا سایت یا برند شما که خارج از وب سایت شما هستند، اشاره دارد.

آیا برای هر صفحه به سئو نیاز دارم؟

با توجه به رقابت و تغییر الگوریتم های گوگل امروز دیگر هر صفحه وب سایت نیازمند سئو بوده و می بایست فعالیت های مختلفی برای آن صورت پذیرد.