خدمات سئو

خدمات سئو همانطور که یک فعالیت تخصصی و حرفه ای است، می تواند راحت هم باشد. امروزه هر کسی می تواند تا حدی تکنیک هایی که در خدمات سئو لازم است را برای سایت خود انجام دهد ولی اگر به دنبال سئو حرفه ای باشید، حتما باید یک متخصص در این زمینه را جذب کنید.

خدمات سئو دارای تکنیک های زیادی است. این تکنیک ها فقط مختص به سئو داخلی نمی شود، بلکه امروزه بیشتر تمرکز متخصصان برروی تکنیک های است که بیرون از سایت استفاده می شود.

برای اینکه بدانید که از کدام روش ها و تکنیک های سئو باید استفاده کنید، اول از همه باید هدف اصلی و کاربری آن را تعیین کنید، همه تکنیک ها برای همه سایت ها لازم و ضروری نیست. ولی متاسفانه همین تکنیک های کمی هم باید بعضی اوقات برای افزایش رتبه یک سایت در گوگل استفاده کرد هم توجه نمی شود.

در این مقاله قصد داریم که 9 تکنیکی که کمتر به آن در خدمات سئو توجه می شود را بیان کنیم. البته متخصصان کمتر پیش می آید که اشتباه کنند و برای کار خود همیشه یک لیست از انجام وظایف دارند.

معرفی 9 تکنیک برای خدمات سئو

1. گروه کلمات کلیدی متناسب با سایت خود را پیدا کنید

اول از همه باید گروه کلمات کلیدی متناسب با کسب وکار و سایت خود را پیدا کرده و آن ها را دریک لیست بنویسید. بیشتر کاربران برای جستجو کردن مطلبی خاص از یک عبارت که شامل کلمات کلیدی است استفاده می کنند برای مثال "فروش ساعت مچی مردانه" این یک عبارت که کلمات کلیدی اصلی در آن قرار گرفته است.

برای همین اول از همه باید با توجه به هدف سایت کلمات کلیدی پرجستجو را پیدا کرده و آن ها را براساس اصول سئو در سایت خود به کار ببرید. یکی از کاربردهای اصلی گروه کلمات کلیدی در اجرای کمپین تبلیغاتی است که می توان متناسب با آن حتی تعدادی کلمات کلیدی را ایجاد کرد. همچنین با این گروه، خدمات سئو به مراتب راحت تر خواهد شد.

2. تولید محتو ارگانیک را جدی بگیرید

بارها در خصوص تولید محتوا ارگانیک و اثر آن برروی سئو سایت صحبت فراوان شده است. امروزه کمتر کسی است که برای خدمات سئو سایت خود از انتشار محتوا برای وب سایت خود و دیگر شبکه های اجتماعی استفاده نکند. تولید محتوای ارگانیک نه تنها می تواند باعث افزایش رتبه سایت شما شود، بلکه کاربران بیشتری را جذب سایت شما خواهد کرد.

3. به کلمات کلیدی اصلی هر مطلب توجه کنید

قبل از نوشتن یک مطلب برای سایت خود، حتما کلمات کلیدی مرتبط با آن را پیدا کنید و آن کلمه ای را انتخاب کنید که بهتر می توانید در متن استفاده کنید. نکته خیلی مهمی که باید به آن دقت کنید این است که برای هر مطلب حتما باید از یک کلمه کلیدی استفاده کرد. این یکی از نکات مهمی است که در خدمات سئو باید به آن دقت کنید.

4. به کلمات کلیدی رقیب های خود دقت کنید

خدمات سئو فقط کارهایی نیستند که شما باید برای برای بهبود رتبه سایت خود انجام دهید، بلکه نظارت بر فعالیت دیگران را هم رقیبان اصلی شما هستند را نیز شامل می شود. کلمات کلیدی اصلی که مرتبط با کسب وکار خود هستند را پیدا کرده و بعد از همه می توانید رقیبان اصلی خود را بیابید و رتبه و نوع فعالیت و همچنین نوع طراحی سایت و چگونگی به کاربردن تگ های مربوطه را به دقت بررسی کنید.

5. شبکه های اجتماعی رقیبان را بررسی کنید

یکی از فعالیت های اصلی برای خدمات سئو، فعالیت در شبکه های اجتماعی است. اما همیشه سوال اکثر مالکان و متخصصان این است که چگونه بازاریابی شبکه های اجتماعی را انجام دهیم. بهترین راه بررسی شبکه های رقیب و چگونه فعالیت کردن آن ها می باشد. البته ابزارهای تحلیل زیادی برای سوشیال ها وجود دارد ولی هدف بررسی رقیبتان است.

چگونه پست گذاری، نحوه قرار دادن عکس، ساعت پست گذاری، نوع محتوا انتخاب شده، تعداد اشتراک گذاری و لایک ها از مواردی است که باید برای خدمات سئو بهینه بررسی کنید.

6. فعالیت های خود را اولویت بندی کنید

اولویت بندی کردن فعالیت ها در همه جا کاربرد دارد ولی در خدمات سئو بیشتر. کارهایی که لازم است انجام دهید را برروی یک کاغذ بنویسید و آن ها را اولویت بندی کنید. مسلما اولین فعالیت های برای خدمات سئو، بهینه کردن کد نویسی و ثبت آن در ابزارهایی مانند گوگل وبمستر است، بعد به سراغ سئو خارجی بروید.

7. کار خود را با یک حلقه کاری آغاز کنید

بسته به اینکه تجربه شما از تکنیک های خدمات سئو چقدر است، یک برنامه برای خود بنویسید و هر روز آن را اجرا کنید. در واقع یک نوع حلقه کاری برای خود ایجاد کنید و هرروز یا هر چند وقت یک بار، یک تکنیک جدیدی به آن اضافه کنید یا مرحله ای حذف کرده و مرحله دیگری را جایگزین نمایید. به این روش بهتر می توانید فعالیت خود را دنبال کنید.

8. سایت ها مشابه ولی نه رقیب را بررسی کنید

منظور از سایت های مشابه یعنی سایت هایی که از نظر هدف و ساختار شبیه سایت شما هستند و تکنیک هایی که آن ها برای خدمات سئو سایت خود انجام می دهند همانند تکنیک های شما است را پیدا کنید. بررسی نوع دسته بندی و ساختار آن ها به شما می تواند کمک بسیاری در خدمات سئو کند و اینکه آن ها از چه ابزارهایی برای تبلیغات استفاده می کنند.

9. محتوای قدیمی را بازیابی کنید

محتوا و خبرهای قدیمی سایت خود را بازیابی کنید. یعنی اگر براساس اصول سئو نیست، تکنیک ها حتما به کار ببرید و اشکالات فنی آن ها را تا حد ممکن رفع کنید. همچنین سعی کنید که مطالب آن ها را تغییر دهید البته این تغییر خیلی نباید باشد و منظور ما بیشتر رفع ایرادات فنی مربوط به سئو و اضافه کردن نکات جدید به آن می باشد.