متخصص سئو

متخصص سئو کسی است که به شما کمک می کند تا رتبه سایتتان در گوگل افزایش پیدا کند، در واقع به او مشاوره سئو می گویند. فرقی نمی کند که شما به تازگی اقدام به راه اندازی یک سایت جدید کرده باشید یا برای محتوا و فعالیت در شبکه های اجتماعی نیاز به استراتژی دارید، در هر تمامی حالت ها، این متخصص سئو است که به شما می تواند به بهترین شکل ممکن و براساس نیاز و رتبه فعلی سایت شما، مشاوره بدهد.

متخصص سئو چیست؟

متخصص سئو در یک جمله می توان گفت این شخص وب سایت ها را تجزیه و تحلیل می کند و آنها را بهینه سازی کرده تا در صفحات نتایج اصلی موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشند. متخصص سئو فقط وظیفه اش مشاوره دادن نیست، بلکه باید از تکنیک های استفاده کند که به افزایش رتبه وب سایت شما کمک کند. مهمترین نکته برای یک متخصص سئو این است که همیشه به آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل آشنا باشد. در این مقاله قصد نداریم تا وظایف یک متخصص سئو را بیان کنیم، بلکه می خواهیم بگوییم که شما چرا باید چنین متخصصی را در کنار سایت خود داشته باشید تا رتبه آن را در گوگل افزایش دهید.

این فرد در «جستجوی ارگانیک» متخصص است. نتایج جستجویی که تبلیغات نبوده و بصورت طبیعی بالا می اید. متخصص سئو می‌تواند یک استراتژی سئو ایجاد نموده که تجربه کاربر را بهبود بخشد و همزمان با جدیدترین الگوریتم‌های موتور جستجو پیش رود.

جدا از رتبه جستجوی بالاتر، یک متخصص سئو می تواند اطمینان حاصل کند که صفحات وب شما برای عبارات جستجوی مرتبط جایگاه مناسبی را دریافت نماید.

دلایل استخدام متخصص سئو

1. مطمئن شدن از اینکه سایت شما براساس ساختارهای منطبق بر موتورهای جستجو طراحی شده است

زمانی که یک طراح، طرح سایت شما را ایجاد می کند کار آن تمام نشده است. بلکه او باید صبر کند تا متخصص سئو، ایرادات سئو آن را مشخص کند و به طراح بگوید که برطرف نماید. در واقع، همیشه ارتباط تنگانگی بین طراح و سئوکار وجود دارد.

اولین کار متخصص سئو در تحویل پروژه این است که ساختار سایت شما ار از نظر طراحی و نوع قرار گرفتن المان ها بررسی نماید. هر ایرادی که متخصص سئو در طراحی از دیدگاه بهینه سازی در سایت پیدا می کند را به طراح بیان می کند تا او بتواند آن ها به گونه ای که به ساختار و طرح کلی آسیبی وارد نشود، تغییر دهد.

2. در خصوص محتویات سئو و نوع نوشتن آن ها مشاوره می دهد

نوشتن محتوا برای بخش ها و مقالات سایت وظیفه متخصص سئو نیست بلکه فقط او می تواند به شما مشاوره بدهد و در صورتی که تمایل داشتید او به شما مترجمانی که به نوشتن مطالب براساس سئو اطلاعات دارند را معرفی می کند. همچنین او می تواند محتویات سایت و مطالب شما را بررسی کند تا مطمئن شود که تمامی محتواها مرتبط با هدف سایت و آن صفحه می باشند و تمامی اصول سئو برای نوشتن آن ها به کار رفته است.

3. بررسی تکنیک های داخلی سئو سایت

تکنیک های داخلی سئو سایت مانند متاتگ ها، معرفی به گوگل و به طور کلی سئو داخلی، از جمله وظایف متخصص سئو است. او تمامی متاتگ ها، گوگل وبمسترها، ورودی ها و غیره را بررسی می کند و اگر ایرادی نیز در آن ها مشاهده کرد، سریعا برطرف کرده و به شما در خصوص نوشتن بعضی از متاها که کاربران دسترسی به تغییر دادن آن ها دارند، مشاوره می دهد. در واقع مهمترین فعالیت یک متخصص سئو، بررسی و بهینه سازی سئو داخلی سایت است.

4. مشاوره در خصوص بک لینک ها و سئو خارجی

سئو خارجی و بک لینک ها از جمله مواردی هستند که وظیفه اصلی متخصص سئو نمی باشد ولی اصولا آن ها در قرارداد خود قرار می دهند. سئو خارجی شامل بک لینک، محتوا، تبلیغات و غیره است که او در این زمینه به مالک سایت براساس نیاز و هدف سایت بهترین مشاوره را سعی می کند بدهد. آن ها در این مورد براساس نیاز و هدف سایت و اینکه مالک سایت برای این مساله بودجه کنار گذاشته شده است، یک استراتژی کوتاه مدت می نویسند و بعد براساس بازخوردهایی که از آن می گیرند، تغییراتی را در آن لحاظ می کنند. همانطور که میدانید، استراتژی های برنامه ریزی سئو نباید بلند مدت باشد زیرا الگوریتم های گوگل همیشه در حال تغییر است.

5. آموزش به کارمندان و اپراتور سایت

یک متخصص بهینه سازی می بایست اصول اولیه را به اپراتور وب سایت آموزش دهد تا او بتواند در ورود اطلاعات کمترین اشتباهات را داشته باشد. البته متاسفانه این مساله بارها در شرکت های مختلف مشاهده شده است و متخصص سئو باید در کنار افزایش رتبه سایت نیز به اپراتوری که مسئول قرار دادن محتوا یا تغییرات در سایت می باشد، همیشه آموزش های لازمه را بدهد. البته اصولا متخصصان سئو سعی می کنند که این تغییرات را خودشان قبول کنند زیرا می دانند که اگر اشتباهی از جانب شرکت رخ دهد، اثبات این مساله برای آن ها سخت می باشد.

نتیجه گیری متخصص سئو

قطعا یک راه برای تبدیل شدن به متخصص سئو وجود ندارد و را ههای زیادی جهت تبدیل شده به یک متخصص سئو وجود دارد. اکثر افراد که در حال حاضر متخصص سئو هستند قبلا روش های سنتی فعالیت می کردند و زمان زیادی را در این را صرف کرده اند. برای تبدیل شدن بک یک متخصص سئو هیچ وقت دیر نیست و شما می توانید هر زمان خواستید آن را شروع نمایید.

طبق یک مطالعه در سال 2021، 69٪ از بازاریابان روی SEO سرمایه گذاری کردند و 75٪ گفتند که تاکتیک های سئو آنها در تحقق اهداف بازاریابی جواب داده است.

اما هر بازاریاب یک متخصص سئو نیست. شرکت ها باید یک متخصص سئو را استخدام کنند که دقیقاً بداند چه کاری انجام دهد تا وب سایت و محتوای آنها در صفحه اول صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) قرار گیرد و ترافیک ایجاد کند.

یک استراتژی خوب سئو می تواند به شرکت ها، صرف نظر از اندازه، کمک کند تا کاربران بیشتری را جذب کنند و نرخ تبدیل با کیفیت بالا تولید کنند. در نتیجه، تبدیل ها رشد می کنند و درآمد نیز افزایش می یابد.

در حالی که این مورد عالی به نظر می رسد اما صاحبان مشاغل اغلب دانش سئو سطحی دارند. آن‌ها می‌دانند که این یک اصطلاح بازاریابی است، اما اجزای مختلف، مانند سئو داخلی، سئو خارجی، و سئو تکنیکال را نمی دانند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شرکت سئوکار در راتباط باشید.

سوالات متداول

یک متخصص سئو کیست؟

یک متخصص سئو، بهینه سازی را در یک وب سایت انجام می دهد تا از موارد زیر اطمینان حاصل کند: 1- دریافت نتایج جستجو مرتبط 2- افزایش تجربه کاربری مثبت 3- افزایش ترافیک وب سایت 4- افزایش حجم سرنخ و آگاهی از برند

چگونه به یک متخصص سئو تبدیل شویم؟

1- مهارت های خود را توسعه دهید 2- یک دوره بگذرانید و گواهینامه بگیرید 3- بدانید که موتورهای جستجو چگونه محتوا را می خزند و فهرست می کنند4- دیدگاهی در مورد آنچه که موتورهای جستجو ارزش دارند به دست آورید 5- استراتژی ها و تاکتیک های سئو و چرایی اهمیت آنها را درک کنید 6- در زمینه سئو تحقیق کنید .7- روش/ابزاری را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد.

آیا متخصص سئو شدن شغل خوبی است؟

بله. متخصص سئو یک گزینه شغلی خوب است زیرا یکی از پرطرفدارترین مشاغل در زمینه بازاریابی دیجیتال است. شرکت های زیادی در سراسر جهان وجود دارند که متخصصان سئو را برای سئو سایت و تولید محتوا استخدام می کنند.

آیا برای سئو به مدرک نیاز دارید؟

اگرچه آموزش رسمی در زمینه سئو یک ضرورت نیست، اما اکثر موقعیت های شغلی متخصصان سئو نیازمند مدرک لیسانس در تجارت، بازاریابی، فناوری اطلاعات یا ارتباطات است

آیا سئو یک شغل فنی است؟

شما می توانید با سئوی تکنیکال شروع کنید و به سمت بازاریابی محتوا بروید و مهارت های جدید لینک سازی را به دست آورید. سئو یک انتخاب شغلی عالی برای هر کسی بوده که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازاریابی ارگانیک است.