اهمیت سئو

در حال حاضر، هر کسب و کار کوچکی که یک محصول را به فروش می رساند و یا سرویس و خدماتی را ارائه میدهد به حضور در دنیای آنلاین نیاز دارد. چرا که در دنیای مدرن همه چیز بر بستر اینترنت به فروش میرسد و فروشگاههای آنلاین کم کم جای فروشگاههای لوکال و محلی را میگیرند. با این حال در عصر دیجیتال اهمیتی ندارد که فروشگاه و یا شرکت شما در کدام قسمت خیابان واقع شده است و یا کدام قسمت شهر حضور دارید و همه چیز به دانش فنی و میزان کار و فعالیتی بستگی دارد که برای دیده شدن در دنیای اینترنت انجام میدهید.

آماری در مورد خرید بر بستر اینترنت توسط موبایل

آماری که گوگل صرفا در مورد خرید توسط موبایل میدهد بسیار جالب توجه است و میتواند بسیار جالب توجه باشد. به این صورت که 59 درصد از کاربران موبایل در روز حداقل از یک وبسایت تجاری به قصد خرید و استفاده از محصولات و خدمات آنها بازدید می کنند و میانگین خرید نسبت به هر موبایل 6 بار به صورت میانگین می باشد. یعنی تعداد خریدهایی که در یک سال توسط گوشی انجام می شود 6 برابر تعداد گوشیهای هوشمندی است که در کل جهان وجود دارد. این آمار میتواند نشان از یک دادوستد بزرگ آنلاین در مقیاس جهانی باشد و تازه این آمارها صرفا مبتنی بر گوشیهای موبایل میشود و خریدهایی که از طریق کامپیوتر و لپتاپ و تبلت و … انجام میشود در نظر گرفته نشده اند.

سئو چه کمکی به کسب و کارهای کوچک میکند؟

سئو میتواند وبسایت شما را در موتورهای جستجو بهینه سازی کند. یعنی از طریق سئو میتوانید در صفحات نمایش جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو دیده شوید. موتورهای جستجو دنیایی از دادهها را در خود جای میدهند و هر وبسایت را با توجه کلید واژه هایش میسنجند و اگر این کلیدواژه ها مشابه چیزی باشند که کاربران جستجو کرده اند در صفحات گوگل نمایش داده میشوند. میتوان گفت که سئو در حقیقت مشتریان را به سمت وبسایت شما می کشاند.

یک ابزار موثر برای تولید محتوا

برای اینکه بیشتر و بیشتر در نتایج جستجوی گوگل دیده شوید و رتبه ی بهتری کسب کنید. وبسایت شما باید در شبکه های اجتماعی، وبسایتهای دیگر و توسط افراد مختلف دیده شود. چون الگوریتم گوگل بک لینکهای سایت را بررسی میکند و از این طریق وبسایت شما را ارزیابی میکند. از طرفی محتوایی که شما تولید میکنید تعیین میکند که وبسایت شما چگونه در گوگل بالاتر برود.

اگر محتوایی قدرتمند تولید کنید که برای افراد مختلف و وبسایتها جالب توجه باشد یعنی میتوانید به راحتی دیده شوید. استفاده از کلیدواژه های پربازدید و وبلاگ نویسی و … کاربران را با وبسایت شما درگیر می کند و میتوانید از این طریق آنها را نسبت به خرید در سایت ترغیب کنید. سئو به شما مسیری برای تولید محتوا میدهد. اینکه چه موضوعاتی در حال حاضر برای کاربران مهم میباشد. چگونه این محتوا را به دست مخاطبان برسانید. چگونه محتوا را بهینه سازی کنید  و … موضوعاتی هستند که در حیطه ی سئو بررسی میشوند.

شانسی برای جلو زدن از رقبا

با وجود حجم دادهها و اطلاعاتی که در وبسایتهای مختلف در مقیاس جهانی وجود دارد هنوز هم موضوعات بسیار زیادی وجود دارند که محتوای مناسبی برای آنها تولید نشده است و اگر بتوانید این محتوا را برای کاربران تامین کنید میتوانید به سادگی رتبهِ خود را بالاتر ببرید و از رقبای خود جلو بزنید.

تامین محتوا و روشها و ترفندهای گوناگون و سایر محتوای کاربردی به وبسایت شما اعتبار و  اعتماد میبخشد و باعث میشود کاربران با وبسایت شما درگیر شوند و Interaction (تعامل) و Engagement (تاثیرگذاری) لازم را برای جذب مخاطبان ایجاد میکند. کاربران اغلب اوقات در موتورهای جستجو به دنبال حل مشکلات خود هستند و اگر شما بتوانید مشکلات آنها را حل کنید یعنی خود و وبسایت خود را نیز از این طریق بالاتر برده اید.

نرخ بازگشت سرمایه بالا

سئو نرخ بازگشت سرمایه ی بالایی دارد و تقریبا یکی از ارزانترین روشها برای تبلیغات و دیده شدن در بستر اینترنت است. با این حال باید بدانید که سئو یک فرایند طولانی مدت است و اثرگذاری آن در گذر زمان مشخص میشود و شما باید مقداری صبور باشید و با تمام قوا بر روی سئو تمرکز کنید.

انتخاب کلید واژهها و تاکتیکهای غلط میتواند زمان و سرمایهای که برای این کار میگذارید را نابود کند و باید با تخصص و دانش فنی وارد این حیطه شوید و میتوانید در ابتدای کار از رقبای قدرتمند خود ایده بگیرید و سپس ایدههای خود را پیاده کنید. هر چقدر منابع به روز و مقالات روز را مطالعه کنید و الگوریتمهای موتورهای جستجو را بررسی کنید راحتتر میتوانید خود را در این مسیر جلو ببرید.

سئو و توسعه کسب و کار

سئو بدون تولید محتوای ارزشمند هیچ کارکردی ندارد. شما باید بتوانید از طریق محتوا با کاربران خود ارتباط برقرار کنید. این ارتباط میتواند حل یک مشکل، یک تحلیل مناسب، یک راهنمایی کوچک، یک مطلب تاثیرگذار و مواردی از این دست باشد و اگر بتوانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید راحتتر میتوانید آنها را قانع کنید.

سئو سایت نیز ابزاری برای توسعه کسب و کار شما از طریق موتورهای جستجو میباشد. اگر کسب و کار کوچکی دارید و میخواهید آن را توسعه ببخشید سئو یک تاکتیک ارزان، سودمند و اثرگذار میباشد که میتوانید از آن بهتره ببرید.