عنوان سئو

سئو یکی از مهمترین عواملی است که هر مالک سایت به منظور افزایش بازدید و فروش وب سایت و محصولات خود، باید آن را در نظر بگیرید. سئو تکنیک های زیادی دارد که در دو دسته کلی سئو خارجی و داخلی دسته بندی می شود. یکی از موارد سئو داخلی ، عنوان سئو است. اولین مکانی که گوگل و کاربران در محتوای سایت بررسی می کنند، عنوان سئو مقالات است. برای همین است که تاکید زیادی در انتخاب و نگارش عنوان مقالات می شود تا علاوه براینکه بتواند توجه کاربران را جلب کند، از نظر گوگل هم مناسب باشد.

سایت هایی که پایه آن ها بلاگ محور است مانند خبری ها، آموزشی ها و غیره، بیشتر از همه نوع دیگر سایت ها، باید به عنوان سئو سایت خود دقت کنند. البته عنوان سئو فقط مختص به عنوان مقالات نمی شود بلکه عنوان صفحات مانند صفحه اصلی، محصولات و غیره نیز، باید قوانین نگارشی را در آن رعایت کرد.

مهمترین عاملی که باعث جذب کاربران به سایت در نگاه اول می شود، عنوان سایت می باشد.

منظور ما از عنوان سئو در واقع همان عنوان سایت است اما با این تفاوت که براساس معیارهای گوگل نوشته شده باشد و همچنین بتواند توجه کاربران را به خود جلب کند تا در نهایت باعث افزایش ترافیک سایت شود. در این مقاله قصد داریم تا بیان کنیم که چگونه یک عنوان سئو کاربر و گوگل پسند بنویسیم.

نکات نوشتن عنوان سئو

1. کلمات کلیدی مقاله یا سایت خود را تحلیل و بررسی کنید

اولین قدم برای نوشتن یک عنوان سئو بهینه، تحلیل کلمات کلیدی است. فرقی ندارد که شما قصد نوشتن مقاله یا ایجاد صفحه محصول را داشته باشید، در هر حالتی، هر صفحه شما دارای یک کلمه کلیدی خاص است که باید آن را عنوان به کار ببرید. برای اینکه بتوانید کلمه کلیدی مرتبط و مناسب را بسته به نوع هدف مقاله و صفحه خود پیدا کنید، می توانید از ابزارهای تحلیلگر کلمات کلیدی مانند Google keyword analyzer tool استفاده کنید.

هر مقاله یا صفحه سایت بسته به نوع هدفی که دارد، یک کلمه کلیدی خاصی باید برای آن به استفاده شود. تحلیل و انتخاب اشتباه نه تنها هیچ تاثیری نمی تواند در افزایش ترافیک سایت شما داشته باشد، بلکه ممکن است به کار عدم تطابق کلمه با میزان کاربرد آن، وبسایت شما مورد جریمه گوگل قرار گیرد.

2. کلمات کلیدی را در عنوان خود به کار ببرید

یکی از ویژگی های اصلی که باید در عنوان سئو رعایت کنید، به کاربردن کلمات کلیدی در آن می باشد. بعد از اینکه کلمه کلیدی خود را پیدا کردید، باید آن را در عنوان سئو خود استفاده کنید. اما چه نکاتی را باید رعایت کنیم:

  • عنوان سئو تا جایی که می توانید باید کوتاه باشد.
  • سعی کنید که کلمه کلیدی اصلی را در عنوان سئو به کار ببرید
  • کلمه را در ابتدای عنوان قرار دهید
  • اگر کلمه کلیدی شما چند بخشی است، بین آن ها با عبارات دیگر به هیچ وجه فاصله نیاندازید

به کار بردن کلمه کلیدی نه تنها در گوگل تاثیر به سزایی دارد، بلکه باعث می شود کاربران در نگاه اول متوجه نوع مقاله شما شوند و در صورتی که به موضوع علاقه مند بودند، متن را در ادامه مطالعه کنند.

3. عدد به عنوان سئو خود اضافه کنید

این یک تکنیک قدیمی است که صرفا به منظور جلب نظر کاربران استفاده می شود. برای به کار بردن این تکنیک باید خیلی دقت کنید، اگر کاربران بعد از خواندن متوجه شوند که متن شما متناسب با عنوان گفته شده نمی باشد، اعتمادشان را نسبت به سایتتان کم خواهد شد و در نتیجه عواقب بدی برای سایت شما وجود خواهد داشت.

اجازه بدهید که یک مثالی بزنیم تا بهتر بتوانیم آن را توضیح بدهیم. برای مثال ما یک عنوان سئو با این مضمون می نویسیم:

" ده روش افزایش سئو سایت "

چند مورد می تواند توجه کاربران را در این عنوان به خود جلب کند، یکی افزایش سئو سایت و دیگری ده روش بیان شده است. کاربران وقتی وارد سایت شما می شوند، انتظار دارند که که ده روش به طور کامل برای آن ها بیان شود. اگر آن ها نتوانند این ده روش را پیدا کنند، یعنی شما مقاله تان به گونه ای نوشته باشید که یا ده روش را به وضوح بیان نکرده اید یا اصلا در خصوص این ده روش هیچ صحبتی نشده باشد، باید منتظر کاهش بازدید و برگشت کاربران به سایتتان باشید. به هرحال کاربران هنوز عاشق عنوان سئو هستند که در آن ها عدد به کار گرفته شده باشد.

نکات مهم برای نوشتن عنوان سئو بهینه :

1. مقاله شما دارای چندین عنوان است. یک عنوان اصلی و چندین عناوین داخلی. تمامی عناوین متن باید به صورت عنوان سئو باشند یعنی تکنیک ها مانند به کار بردن کلمات کلیدی در آن ها باید رعایت شود.

2. عناوین باید در مکان درست به کار بروند. عنوان سئو اصلی که باید در تگ title به کار رود و برای هر پاراگراف که یک مطلب جدیدی را بیان می کند، بهتر یک عنوان سئو مجزا و متناسب با آن پاراگراف به کار ببرید.

3. عناوین سئو نباید تکراری باشند و همچنین هرچه کوتاه تر باشد، بهتراست.