دموی سئو

داشتن یک برنامه و دمو سئو می‌تواند به شما برای جذب مشتری در جلسه اولی که با او تنظیم کرده‌اید، کمک بسیاری کند. جلسه‌ای که با مشتری در روز اول تنظیم‌شده است، ازنظر زمانی نباید خیلی طولانی نباشد، همچنین بهتر است که از اصطلاحات تخصصی کمتر استفاده شود و بیشتر به‌جای حرف زدن، نمونه کارهای خود را نشان دهید. پس توصیه می‌کنیم حتماً با یک برنامه و دمو سئو که از قبل نسبت به نوع کار مشتری که در تماس تلفنی با او گرفتید، در جلسه حاضر شوید. اینکه چه چیزی در برنامه و دمو سئو ارائه دهید و چگونه رفتار کنید را در ادامه مقاله خواهید دانست.

توصیه می‌کنیم که قبل از خواندن مقاله، سه اشتباه کشنده در ملاقات اولیه با مشتری را بخوانید.

معرفی برنامه و دمو سئو سایت

امروزه رقابت در صنعت سئو شدیداً بالاست. شرکت‌های بسیاری وجود دارند که خدمات طراحی وب ‌سایت با اصول سئو را ارائه می‌دهند و همه آن‌ها تلاش می‌کنند که تمامی تماس‌های تلفنی خود را به مشتری واقعی تبدیل کنند. ازاین‌رو، دارای پنل، برنامه و دموی سئو که از قبل برای انواع کسب‌وکارها تهیه شده است، می‌باشند.

در برنامه و دموی سئو سایت خود حتماً باید چند مورد را در نظر بگیرید:

 • شما چه کسی هستید: خلاصه‌ای از شرکت خود و چگونگی تشکیل آن، اهداف و نمونه کارها را ارائه دهید. البته می‌توانید تا حدی هم این مسئله را شفاهی بیان کنید.
 • تفاوت‌ها: ویژگی‌های خاص خود را که باعث می‌شود، شرکت شما با بقیه متفاوت شود را بیان کنید.
 • معرفی ابتدایی سئو: یک تعریف ابتدایی از سئو و بهینه سازی سایت به مشتری ارائه دهید.
 • ابزارها: نمونه ابزارهایی را که برای تحلیل و اجرای سئو به کار می‌برید را بنویسید.
 • ابزارهای اجتماعی و تبلیغات: از چه روش‌هایی برای تبلیغات نیز استفاده می‌کنید مانند شبکه‌های اجتماعی، بهینه سازی ساختاربندی سایت، ویدئو، کمپین، تولید محتوا و غیره. تمامی این تبلیغات باید بر اساس نوع کسب‌وکار مشتری باشد.
 • نمونه کارها: تمامی نمونه کارهای مرتبط با مشتری خود را نشان دهید.
 • میزان زمان لازم برای سئو سایت و بهترین کلمات کلیدی: کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکار و حداقل زمان لازم برای قرار گرفتن آن‌ها در صفحات اول یا مناسب گوگل
 • هزینه و قیمت: این مسئله که حتماً باید بیان شود، شامل حداقل هزینه قیمت تمام‌شده است که البته بهتر است به‌صورت جزئی و موردی بیان شود.
 • پشتیبانی: فعالیت‌هایی که شما در پشتیبانی سایت انجام می دهید و میزان زمان لازم آن را بیان کنید.
نکته خیلی مهم " برنامه و دموی سئو شما باید به‌صورت خلاصه باشد و فقط نکات اصلی را بیان کنید."

مزایای داشتن برنامه و دموی سئو سایت

هنگامی‌که برنامه و دموی سئو خود را ارائه می‌دهید، باید مطمئن شوید که کاملاً مشتری تمامی جزئیات و مراحل و درواقع گفتارهای شمارا متوجه شده است تا بعداً به مشکلی برنخورید. این مسئله نسبت به نوع انجام فعالیت و خدمات سئو شما خیلی مهم است. زیرا یک درک توسط مشتری یا حتی خود شما، می‌تواند باعث سو تفاهم و اختلالاتی در پروژه شود.

یک نکته‌ای که همیشه به متخصصان سئو بیان می‌کنیم، این است که شما نباید توقع داشته باشید که مشتری با سئو آشنا باشند. آن‌ها فقط اصلاح سئو و بهینه بودن سایت برای موتورهای جستجو به گوششان خورده است و می‌دانند که دارای تکنیک‌هایی است که باعث می‌شود در صفحه اول گوگل قرار بگیرند و فروش افزایش یابد، اما هیچ آشنایی با آن ندارند. درواقع لازم هم نیست و حتی نمی‌دانند که با تکنیک‌های آن آشنا شوند. ولی به‌هرحال شما باید در خصوص سئو و تکنیک‌های آن و اینکه از چه روش‌هایی استفاده می‌کنید، به او کاملاً توضیح دهید.

داشتن برنامه و دموی سئو دارای این مزیت است که دیگر نیازی نیست تمامی موارد آموزشی را به مشتری خود توضیح دهید. در این دمو، مشتری به‌راحتی با دیدن عکس‌ها و نمونه کار که حکم مثال را برای او دارد، سریعاً متوجه مفاهیم می‌شود و این می‌تواند در کاهش زمان جلسه و آموزش اولیه به او در خصوص القای آن، کمک بسیاری کند.

اما بهتر است که سه نکته اصلی را در برنامه و دموی سئو سایت به مشتری توضیح دهید:

 • 1. تعیین مشکلات و اشتباهات

پس‌ازاینکه به مشتری خود در خصوص سئو سایت و تکنیک‌های پایه آن توضیح دادید که گام اول برنامه و دمو سئو است، بهتر است که یک نمونه تست از فعالیت‌های گفته را در سایت‌های مختلف (البته اگر در یک سایت باشد، بهتر است) به او نشان دهید. بعد مشکلاتی و اشتباهاتی را که اغلب افراد آن را انجام می‌دهند، بازگو کنید، مثلاً برای نوشتن محتوا، اغلب افراد کلمات کلیدی را زیاد در متن خود به کار می‌برند که این کار جریمه گوگل را به همراه دارد.

این مسئله خیلی مهم است که مشتری با تکنیک‌های اشتباه آشنا شود تا آن‌ها در سایت خود به کار نبرد. حتماً این مسئله را باید به عنوان یک نکته مهم در برنامه و دمو سئو خود استفاده کنید. متأسفانه اشتباهاتی که بعضی از مشتریان در سئو به کار می‌برند و به‌عبارتی‌دیگر دست‌کاری‌هایی که آن‌ها می‌کنند، باعث ضربه زدن به سئو سایت و کاهش رتبه آن در گوگل می‌شوند که جبران آن نیاز به شروع و برنامه‌ریزی مجدد دارد.

 • 2. برنامه‌ای از فعالیت‌های خود

مواردی که شما در برنامه و دموی سئو سایت خود نشان می‌دهید، همانند یک جزوه تئوری است که فقط توضیحی از خدمات، نمونه کارها و فعالیت‌های شما است. به‌غیراز مواردی که در بالا بیان شد، یک‌بخشی را هم باید اختصاص به فعالیت‌هایی که انجام می‌دهید را قرار دهید. این بخش شامل:

تحقیق و بررسی کلمات کلیدی

مسلماً هر کسب‌وکاری برای خود دارای کلمات اختصاصی است. قبل از شروع جلسه اول، بهتر است که نوع سایت مشتری را تجزیه‌وتحلیل کنید و کلمات کلیدی را که برای فعالیت و کسب‌وکار آن‌ها مفید است را پیدا کنید. این بررسی بهتر است شامل کلمات کلیدی مرتبط، جایگاه آن‌ها در گوگل، میزان جستجوی آن‌ها توسط کاربران و هزینه بالا آوردن آن‌ها باشد.

تجزیه‌وتحلیل سایت رقبا

سایت‌های رقیب مشتری خود را پیداکرده و بررسی کنید. درواقع، سایت آن‌ها را بهتر است ازنظر جایگاه در گوگل، نوع فروش، نوع خدمات، چگونگی طراحی سایت، استراتژی قیمت، نوع تولید محتوا و غیره کاملاً بررسی کنید و در قالب یک گزارش به مشتری خود ارائه دهید.

استراتژی محتوا

محتوا پادشاه است، جمله‌ای کاملاً تکراری اما مهم. با تولید محتوا می‌توانید سایت مشتری خود را سریعاً و ارزان‌تر در صفحه اول گوگل قرار دهید. برای این کار لازم است که یک استراتژی محتوا بر اساس نوع فعالیت کسب‌وکار شرکت بنویسید.

بک لینک سازی

بک لینک سازی یک از خدمات خیلی مهم سئو است که باید به‌درستی انجام شود. اینکه چه برنامه برای دریافت بک لینک و تبلیغ سایت در دیگر سایت‌ها رادارید، حتماً ارائه دهید.

 • 3. گزارش‌نویسی

آخرین مرحله برنامه و دمو سئو ارائه گزارش است. گزارش در اینجا دو نوع است: یکی گزارش از جلسه‌ای که با مشتری خود برقرار کردید و دیگری گزارش از روند فعالیت‌های خود که در آخر هر مرحله به مشتری توضیح می‌دهید. توصیه می‌کنیم که در برنامه و دموی سئو سایت خود حتماً بر روی این مسئله تأکید کنید. برای مشتری خیلی مهم است که بداند که شما به عنوان یک شرکت در آخر پروژه چه مقدار فعالیت انجام داده‌اید.