منابع آموزش سئو

آموزش سئو مساله ای نیست که بتوان کوتاه مدت به کسی تمام نکات را آموزش داد و به او گفت که فقط با استفاده از آن ها به راحتی می توانید سایت خود را در صفحه اول گوگل قرار بدهید. البته اصول پایه یکی است و تغییری نمی کند ولی با توجه به تغییر مداوم الگوریتم های گوگل ، نیاز است که هرروز دانش خود را در این زمینه به روز نگه دارید و از آخرین بروزرسانی و تغییرات تکنیکی آن مطلع شوید.

برای آموزش سئو روش ها و منابع مختلفی وجود دارد. شما می توانید در کارگاه های آموزش سئو که توسط شرکت ها یا دانشگاه ها برگزار می شود، شرکت نمایید. می توان مقالاتی را در وبلاگ های متعدد البته معتبر خارجی و فارسی قرار داده می شود، استفاده نموده و همچنین در کلاس های خصوصی شرکت کرده و از مشاوره و کارشناساسان سئو خبره نیز کمک بگیرید.

اکثر شرکت ها و موسسات سعی می کنند که برای بدست آوردن میدان رقابت، اقدام به آموزش سئو از طریق نکات عمومی در بخش مقالات سایت خود کنند و همچنین با برگزاری دوره ها و کارگاه های تخصصی، سئو را به صورت عملی را دانشجویان یاد دهند. اصولا شرکت برای عموم افراد با هر رشته و تخصصی در این دوره ها آزاد است.

در این مقاله آموزش سئو، قصد داریم که 12 سایت که اقدام به آموزش سئو می کنند را معرفی کنیم. استفاده از منابع این سایت ها رایگان است و توصیه می شود که حتما از آن ها برای یک بار هم که شده است، مطالب آن ها را بخوانید.

12 منبع رایگان آموزش سئو

1. Moz.com

اولین وب سایت که توسط متخصصان سئو برای یادگیری و آموزش سئو توصیه می شود. انجمن های قوی مرتبط در این سایت و همچنین بخش مقالات قوی که دارد، آن را به عنوان یک منبع قوی هم برای آموزش و هم مرجعی از آخرین تغییرات در این حوزه قرار داده است. مقالات این سایت کاملا طولانی و متناسب است و تمامی نکات را در بر می گیرد.

2. Webmaster World

بلاگ نویسان سئو از اینکه اینترنت از مطالب با عنوان آموزش سئو بدون در نظر گرفتن کیفیت اشباع شده است، ابراز نگرانی می کنند و بعضی ها خود را از این نوع اشباع مسئول می دانند. از این رو سایت webmasterworld.com به وجود آمد. این سایت یک فروم آنلاین است که در آن به بررسی و آموزش سئو و بازاریابی اینترنتی پرداخته می شود و متخصصان این حوزه به سوالات افراد پاسخ می دهند.

3. Seo By the Sea

یکی از بهترین سایت ها که شامل مقالاتی است که در خصوص نکات بهینه سازی برای موتورهای جستجو در آن مطالب بسیار مفیدی می توانید پیدا کنید.

4. The Anatomy of a Large-Scale Hypertextual Search Engine

یک مقاله ای است که توسط لاری پیج و سرجری بین برای پایان نامه دکترای خود، نوشته شده است. این مقاله شامل طرح کلی از کارها و مواردی است که در گوگل انجام می شود و حائز اهمیت می باشند.

خواندن مقاله بالا به شما در واقع دید کلی از هسته اصلی فعالیت گوگل و کارهایی باید درآن انجام دهید تا رتبه سایت شما افزایش پیدا کند، کمک بسیاری می کند و می تواند به عنوان یک منبع آموزش سئو در نظر گرفته شود.

5. Search Engine Journal

یکی از سایت های معروف در دنیا است که شامل مقالاتی در خصوص آموزش سئو و همه آنچه افراد به آن نیازدارند می باشد.

البته توصیه می کنیم که اگر قرار است که از منابع آنلاین استفاده کنید، حتما سایت های متعددی را در این زمینه پیگیری و مطالعه کنید.

6. Google’s SEO Guidelines

در این صفحه سایت شما می توانید تکنیک ها متنوع بسیاری در خصوص سئو را به صورت خلاصه مطالعه کنید.

7. Search Engine Land

این سایت توسط دانی سولیوان که شناخته شده ترین فرد در سئو است، راه اندازی شده است. دانی در این سایت آخرین تکنیک های حوزه سئو را که توسط خودش و دیگر متخصصان این حوزه وجود دارد، قرار داده است. یکی از بهترین منابع آموزش سئو برای افرادی است که قصد راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی را دارند.

8. Marketing Land

یکی از بزرگترین سایت ها که آخرین اخبارهای حوزه بازاریابی را تحت پوشش خود قرار می دهد. در این سایت مقالات متعدد که به صورت روزانه قرار داده می شود و همچنین انواع موضوعات در حوزه بازاریابی اینترنتی، در این سایت قرار گرفته است.

9. SEM Post

این سایت در سال 2014 توسط جنیفر اسلگ ایجاد شده است. در این سایت، اخبارها و مطالب حوزه بازاریابی دیجیتال قرار گرفته است. جنیفر که به عنوان یک متخصص و نویسنده در حوزه بازاریابی شناخته شده است، سعی کرده است که در این سایت، مطالبی را پیرامون آموزش سئو( سئو داخلی و بیشتر البته سئو خارجی) در آن قرار دهد.

10. SERoundtable

هدف این سایت، بررسی و بازدید محبوبترین مطالب در فروم های SEM است. این یک منبع عالی برای به روز ماندن اطلاعات در این حوزه است.stanford

11. Google’s Search Engine Optimization Guide

در این سایت کم صفحه، شما یاد خواهید گرفت که گوگل بیشتر به دنبال چه چیزهایی می باشد و پایه های سئو را کاملا یاد خواهید گرفت. این پایه ها شامل متاتگ ها، عکس ها، آدرس صفحه و غیره است و یک منبع پایه آموزش سئو برای مبتدیان است.

12. Bonus: Your Experience

بهترین راه برای یادگیری سئو، استفاده از تجربیات دیگران، مخصوصا متخصصان این حوزه است. شما به راحتی می توانید با افراد متخصص در این حوزه در شبکه های اجتماعی و غیره ارتباط برقرار کرده و از دانش آن ها تا جایی که ممکن است، استفاده کنید. در واقع بجای استفاده از سایت، از تجربیات دیگران استفاده کنید.